Opinie na temat Zakopanego są bardzo różne, dlatego że Ci, którzy nie lubią tłumów nie czują się tam dobrze. Z kolei te osoby, które nie lubią ciszy czują się tam bardzo dobrze, bo w tym mieście cały czas się coś dzieje.

Najlepiej to widać w okresie sylwestrowym, kiedy miasto organizuje mega imprezę. Dziesiątki tysięcy ludzi są na takiej plenerowej imprezie, co oznacza, że jeśli tam chcemy być to trzeba na kilka miesięcy wcześniej rezerwować sobie nocleg. Wtedy mamy pewność, że będziemy spać w tym miejscu, które najbardziej nam odpowiada. Będąc w Zakopanem nie można przecież ominąć Krupówek. To miejsce jest wręcz kultowe. To tutaj się dzieje to wszystko, co najważniejsze w Zakopanem. 

tatry-1.jpg
Możemy spędzić tam miło czas chodząc po ulicach, robiąc sobie zdjęcia z misiem albo owieczką. Oczywiście można również wejść do karczmy. Jest ich bardzo dużo i można będzie sprawdzić jak smakuje góralskie jedzenie. Można również napić się regionalnych trunków czy pobawić się przy góralskiej muzyce. Właśnie, dlatego Zakopane podoba się tym, którzy nie lubią siedzieć w domu tylko chcą się bawić i korzystać z życia.

Szałas pod Gubałówką

Z miejsc do spania na pewno szałas pod Gubałówką jest jednym z najbardziej urokliwych, dlatego wiele osób się tam wybiera. Jest to domek typowo góralski, ale mały, bo ma powierzchnie dwudziestu pięciu metrów kwadratowych. Dwie do czterech osób mogą tam spać w komfortowych warunkach. Warto wybrać sobie sypialnie na antresoli, bo wtedy możemy prosto przez okno w dachu podziwiać niesamowite widoki gór. Budzimy się rano, a tutaj taki piękny widok, lepiej już być przecież nie może. To, dlatego warto zrobić rezerwacje tego miejsca. Ceny są tak niskie, że każdego z nas będzie stać żeby spędzić tam, chociaż kilka dni. Na stronie domek w Zakopanem można zobaczyć ten szałas.

Jest wyposażony we wszystko, co jest nam potrzebne i ma nawet ogrzewanie. Kilka dni w tym miejscu pozwoli nam naładować swoje akumulatory i zapomnieć o wszystkich problemach, z jakimi borykamy się, na co dzień.